Leave a comment

U High Boys and Girls Win first Home Meet!

U High Results: Boys- U High 34, Northridge 38, Hope 54, North Shore 115. Girls- U High 25, North Shore 48, ST Ignatius 55, Hope 118.
Robert Meyer won the boys race in 16:14. Katelyn Suchyta was tops in 2nd with 21:36.
——–
Mens Results xshow…
3 Mile Varsity xshow…
1 Robert Meyer 16:14.00 Univ 12
2 Ike Muzicowski 16:16.00 Hope 12
3 Thomas Aquino 17:02.00 Univ 12
4 Matt Badyna 17:22.00 NoPr 12
5 Luke Mukikowski 17:36.00 Hope 10
6 Paul Brown 18:18.00 NoPr 10
7 Danny Traub 18:27.00 Univ 12
8 Philip Davis 18:50.00 NoPr 11
9 Liam Mahoney 18:53.00 NoPr 9
10 Ben Meyer 18:57.00 Univ 10
11 Jack Birmingham 19:07.00 NoPr 12
12 Isaiah Jindrich 19:12.00 Hope 12
13 Sam Sentongo 19:17.00 Univ 10
14 Andrew Knapp 19:36.00 NoPr 11
15 Henry Bergman 19:52.00 Univ 12
16 Peter Madigan 19:53.00 NoPr 11
17 Treyvon Holloway 19:54.00 Hope 11
18 Patrick Lechner 19:55.00 NoPr 10
19 Angelo Lott 20:14.00 Hope 11
20 Michael Shapiro 20:17.00 Univ 11
21 Matt Soble 20:34.00 Univ 12
22 Max Volchenboum 20:42.00 Univ 9
23 Hayden Williams 21:02.00 NSCD 10
24 Frank Waggoner 21:06.00 Univ 9
25 Fischer Moses 21:19.00 NoPr 11
26 Webbe Colley 21:31.00 NSCD 12
27 Sebastien Lopez 21:32.00 Univ 12
28 Michael Gigante 21:35.00 NoPr 10
29 Jack Davis 21:37.00 Univ 9
30 Tony Milano 21:56.00 FWP 9
31 Jason Deng 21:57.00 Univ 10
32 Gregory Knapp 21:59.00 NoPr 10
33 Julius Bradsfield 22:20.00 Hope 9
34 Kevin Conroy 22:33.00 NoPr 9
35 Eric Pryor 22:34.00 Univ 10
36 Andrew Palmer 22:42.00 Univ 11
37 Sean Magill 23:24.00 Univ 9
38 Boluwaitfe Johnson 23:25.00 Univ 9
39 Quinn Gray 23:31.00 NSCD 9
40 Ashton Moss 23:40.00 Hope 11
41 Avery Little-Miriki 23:42.00 Hope 11
42 Julian Dimitrov 23:47.00 NSCD 11
43 Jack Kelly 23:59.00 NSCD 11
44 Jack Randall 24:09.00 FWP 9
45 Ricardo Becerra 24:20.00 Hope 9
46 David Lechuga 24:57.00 NoPr 9
47 Gabe Ovsiew 25:00.00 Univ 10
48 Stephen Li 26:57.00 Hope 11
49 Nick Deng 27:20.00 NSCD 11
50 Matt Griffin 27:44.00 NSCD 9
51 David Wilson 27:46.00 NSCD 10
52 Danny Schur 27:49.00 NSCD 11
53 Joseph Williams 28:22.00 SoSh 10
54 Anthony Carter 28:23.00 SoSh 10
55 Ryan Fraleigh 28:35.00 NSCD 9
56 Jack Colley 29:23.00 NSCD 9
57 Andrew Rice 29:28.00 NSCD 9
58 Jordan Davis 30:49.00 Hope 10

Womens Results xshow…
3 Mile Varsity xshow…
1 Lydia McCaleb 20:39.00 NSCD 11
2 Katelyn Suchyta 21:36.00 Univ 11
3 Sonia Bourdaghs 22:05.00 Univ 9
4 Alexandra Chang 22:06.00 Univ 11
5 Katrina Hurst 22:27.00 FWP 12
6 Maeve Coleman 23:00.00 SICP 12
7 Hanna Cunningham 23:28.00 NSCD 10
8 Grace Fiormonti-Gorchow 23:34.00 Univ 9
9 Lucy Conroy 23:40.00 SICP 12
10 Mollie Rotmensch 23:53.00 Univ 12
11 Suvarna Besanko 23:55.00 NSCD 12
12 Hannah Tomio 24:00.00 Univ 10
13 Nora Philbin 24:11.00 NSCD 12
14 Jessica Lenoch 24:13.00 SICP 11
15 Jenny Divincenzo 24:14.00 SICP 11
16 Cora Byrne 24:29.00 SICP 11
17 Elizabeth Klein 24:46.00 SICP 11
18 Alice Fine 24:48.00 Univ 10
19 MaryJane Lukas 25:01.00 SICP 9
20 Francie Sallinger 25:29.00 SICP 11
21 Jenny Mendoza 25:40.00 SICP 12
22 Hannah Brennan 25:41.00 SICP 11
23 Rita Stern 25:53.00 Univ 10
24 Helene Bansley 25:59.00 SICP 12
25 Jessica Pagliari 26:07.00 SICP 11
26 Emily Craven 26:08.00 SICP 11
27 Brigid Lanigan 26:14.00 SICP 11
28 Clare McElroy 26:37.00 SICP 11
29 Jordan Einhorn 26:38.00 Univ 10
30 Larissa May 26:44.00 SICP 11
31 Sarah Traisman 26:48.00 NSCD 12
32 OLIVIA TAN 26:49.00 FWP 9
33 Alexandra Canning 27:10.00 Hope 9
34 Lilly Zhou 27:15.00 Univ 9
35 Malin Frazel 27:24.00 SICP 10
36 Natalia Galant 27:27.00 SICP 11
37 Marion Ahearne 27:28.00 SICP 10
38 Michell Lewandowski 27:29.00 SICP 10
39 Gabby Valentino 27:32.00 SICP 11
40 Margaret Connelly 27:33.00 SICP 11
41 Ellen Ma 27:37.00 Univ 10
42 Becca Jarcho 27:44.00 FWP 9
43 Isabel Soble 27:50.00 Univ 10
44 Kayla Jones 27:54.00 SICP 12
45 Tess Weiner 28:05.00 NSCD 11
46 Hanah Klaeser 28:06.00 NSCD 10
47 Tara Lanigan 28:07.00 SICP 9
48 Ellen Richkus 28:09.00 SICP 9
49 Corina Gallegos 28:19.00 SICP 11
50 Emily Hickey 28:26.00 SICP 12
51 Michele Cervantes 28:59.00 NSCD 11
52 Catherine Zhou 29:57.00 Univ 10
53 Andjela Cirko 30:09.00 SICP 9
54 Margaret Cullen-Conway 30:45.00 SICP 9
55 Angel Ramirez 31:56.00 Hope 9
56 Alexandra Browne 32:04.00 SICP 9
57 Caitlin Adamson 32:40.00 NSCD 10
58 Sarah Ramirez 33:43.00 Hope 9
59 Freda Nabine 33:58.00 SICP 9
60 Claire Dragich 34:16.00 SICP 11
61 Rebecca Reategui 35:06.00 NSCD 11
62 Robyn Kowaluk 37:22.00 Hope 9
63 Tedraney Hill 42:30.00 Hope 11

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: